31. DÖNEM DERGİ KOMİTEMİZDEN

31. DÖNEM DERGİ KOMİTEMİZDEN

Tuna Özabuş

Herkese yeniden selam, ben Tuna. Son sınıf çift kürsü öğrencisiyim. Geçtiğimiz sene bu yazıyı bir dergi çekirdeği olarak kaleme almışken, artık Dergi Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak karşınızdayım. Geride bıraktığımız zor bir senenin ardından yeni bir başlangıç yapmak hepimiz için zor olsa da, bu ekibi ayakta tutabildiğim için mutlu ve gururluyum. Bu nedenle ilk olarak gelecek sene meşaleyi en önde taşıyacaklarına güvendiğim yol arkadaşlarım Ogan, Eylül, Aslı, Irmak ve Ilgın’a; başkanlığı devraldığı günden bu yana yanımda olan Buket’e, ekibimizden ve kulübümüzden desteğini esirgemeyen büyük başkan Beyza’ya teşekkür etmek isterim.

Gün geçtikçe ve geçmiş senelerde bu kulübe emek vermiş insanlarla tanıştıkça daha iyi anlıyorum ki; Dergi, çok büyük bir kültür demek. Ben de bu kültürün bir parçası olmaktan iftihar ediyor, adımlarımı böyle büyük bir sorumluluğun bilincinde olarak atmaya gayret gösteriyorum. En büyük temennim, bu sene tahli- mezun olmamdan sonra bu kültürü benim sorumluluğumda geçen bu seneden çok daha başarılı, dolu dolu devam ettirecek bir ekip bırakmaktır arkamda.

Tıpkı geçen seneki yazımda olduğu gibi, umuyorum ki siz kıymetli okurlara hukuk ve adalet yolunda bir şeyler katabiliyoruzdur. Dönem sonu yeniden burada görüşmek dileğiyle!

Alper Arslantaş

Merhaba sevgili okurumuz. Ben Dergi Komitesi e-Dergi ve Editöryal Komisyonu’ndan Alper Arslantaş. Bu sene fakültede ve ILSA’da 3. yılım. ILSA sayesinde hem network ağımı genişletiyor hem de kariyer hedeflerimle ilgili tecrübeler edinmeye devam ediyorum. Geçtiğimiz iki sene çok güzel projelere imza attık. Bu yıl da aynı şekilde çok güzel projelere imza atacağımız konusunda en ufak bir şüphem dahi yok. Umuyorum ki e-Dergimizi okurken hem keyif alır hem de yeni bilgiler edinirsiniz.

En başta tecrübeleriyle beni aydınlatan ve donanımlar kazanmamı sağlayan üstadım Emrecan Çetin’e, desteğini her zaman arkamda bulduğum, bir anne şefkatiyle bana yardımcı olan Beyza Erdemir’e, editörlükte engin tecrübelerini benimle paylaşan Rabia Öztürk’e, saat kaç olursa olsun beni asla kırmayan her soruma hiç bıkmaksızın cevap veren Av. M. Sait Tatar’a, gerek akademik gerek sosyal hayat konusunda tecrübelerini hiç çekinmeksizin benimle paylaşan İ. Alper Buyrukcu’ya ve Eylül Ecem Yıldız’a, yıl daha başlamamışken bile her daim yanımızda olup projelerimizin her aşamasında bize destek olan Dergi Komitesi’nden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Tuna Özabuş’a, ILSA’ya katıldığımdan beri birbirimize sürekli destek olduğumuz su götürmez bir gerçek olmasının yanında sürekli birbirimizle atıştığımız dostum Eylül Atasoy’a ve yıl boyunca gerek onların beni desteklediği gerek benim onları desteklediğim Dergi Komitesi’nin bütün çekirdek üyelerine teşekkürlerimi sunarım, iyi ki varsınız.

Sözlerimi bitirmeden önce sizlere usta-çırak ilişkisinden bahsetmek isterim. Benim için Emrecan’ın başlattığı, benim de onun izinden gidecek şekilde devam ettirdiğim ve gelenek haline gelmesini istediğim bir etkileşim. Usta-çırak ilişkisi, öğrenmenin en kalıcı ve en etkili yollarındandır. Bana göre bunun sebebi anılardır. Birçok konuda insan, anıları ile varlığını devam ettirmektedir. Bu yüzden üstatlarımızın bize kattıklarını anılar ile hatırlamak, kalıcı bir öğrenme yoludur. Bu teşekkürlerimin ardından bir isimden daha söz etmek isterim. Çeviri Komisyonu Çekirdeği ve çırağım olan Irmak Pınar’a da çalışmalarından dolayı teşekkür eder, bu yılki makale yazma çalışmalarında kendisine başarılar dilerim. Yazılarımızı okuyan ve inceleyen sevgili okurumuz; bizi takip ettiğin ve dergimizi okuduğun için sana da çok teşekkür eder, keyifli okumalar dilerim. 

Eylül Atasoy

Herkese merhaba, ben Eylül Atasoy. Dergide ve Çeviri Komisyonu’nda üç senedir çekirdek üyeyim. ILSA’nın insana kattıklarını iki senedir komitemizden yazılarımda anlatıyorum. Bu sene ise dergi odaklı olarak ilerleyeceğim. Birinci sınıfta liseden ve üniversiteden üst dönemim ve dostum Anıl Mert İçintek’in tavsiyeleriyle başvurduğum Dergi Komitesi artık benim için gerçekten bir aile konumuna geldi. Dergide olmadığım senelerden bile dergi sayesinde tanıştığım arkadaşlarımın olmasının yanında ekibe katılan her yeni çekirdekle bu aile benim için büyüdü. Bazı noktalarda da küçüldü. Küçüldüğü noktalarda bile yanımda olan birkaç kişiye teşekkür etmek istiyorum. Mülakatımda yaptığım sunumdan beri her derdime koşan Beyza Erdemir’e, sadece beni mutlu etmek için dünyanın bir ucunda kitap arayan Ecem Kuş’a, üç senedir her telefon konuşmamızı yardımcı olabileceği bir şey olup olmadığını sorarak bitiren Alper (Ogan) Arslantaş’a, dergi sayesinde tanıştığım Valorant dostlarım İ. Alper Buyrukcu ve Av. M. Sait Tatar’a, geçen sene başımıza gelmedik şey kalmadıktan sonra gece yarılarına kadar beraber dergi mizanpajı yaptığımız bu senenin Yönetim Kurulu Üyesi Tuna Özabuş’a teşekkürlerimi sunarım. Bu senenin tatlı Çeviri çekirdekleri Irmak Pınar ve Rana Selen Turan’a buradan ayrıca seslenmek istiyorum: Her daim arkanızda, sizi destekliyor olacağım. 

Değerli okuyucu, bu noktada artık sana diyebileceğim şeyler kısıtlı. Bundan önceki yazılarda da beraberdik. Dergi ailesine istersen ekip arkadaşı, istersen yazar olarak katıl. Katılmanın ne kadar güzel olduğunu anlayacaksın.

Aslı Arslan

Merhaba, ben Aslı. Dergi Komitesi Röportaj Komisyonu çekirdek üyesiyim ve bu yıl ILSA’da ikinci senem. Başvuru formunu doldururken yaşadığım heyecanı hala içimde hissediyorum ve başta ekip arkadaşlarım olmakla beraber tüm ILSA ailesinin bunda katkısı oldukça fazla. Bu sebeple onlara buradan da teşekkür etmek istiyorum, canımsınız. Tüm seneyi bu heyecanla devam ettirip harika işler ortaya koymak, yeni tecrübeler kazanmak en büyük dileğim. Böylesine köklü bir kulüpte müthiş ekip arkadaşlarımla dergimizi yayıma hazırlamak, yeni deneyimler elde ediyor olmak harika bir his. İyi ki bu ailenin bir parçasıyım! 

Aslı Zeynep Mermertaş

Herkese merhaba, ben Aslı Zeynep Mermertaş. ILSA Dergi Komitesi e-Dergi ve Editöryal komisyonunun çekirdek üyesiyim. İstanbul Hukuk’ta ikinci, dergi komitesinde ise birinci senemdeyim. Açıkçası birinci sınıfta “ILSA çok köklü, akademik ve ciddi bir kulüp; başvursam da alınmam.” düşüncesiyle hareket edip bir adım atmamıştım. İkinci senemde ise neden olmasın ki diyerek hemen başvuru formunu doldurdum ve daha mülakatta bile bu ekibin ne kadar canlı, samimi ve eğlenceli olduğunu hissettim. Olumlu dönüş aldım ve bu güzel ekibe dahil oldum. Ayrıca yaptığım ilk editlerde dahi Türkçeyi bu denli sevmemin -Türkçeyi sevin, sevdirin- ve ardındaki başarılarımın editörlükte bana ne kadar yardımcı olduğunu gördüm. Umuyorum dergiyi okurken zevk alır, projelerimizi yakından takip etme motivasyonunu yakalar ve hatta ekibimize dahil olursunuz! Teşekkür eder, esenlikler dilerim.

Eylül Balduz

Merhaba, ben 31. Dönem Dergi Komitesi çekirdek üyesi Eylül Balduz. Okulda ikinci, ILSA’da ise ilk senem. Okula girdiğimden beri yaptığı çeşitli etkinliklerle ilgimi çeken ILSA’ya bu sene çekirdeklik başvuruları açılır açılmaz başvurdum. Hem kulübün yaptığı birbirinden farklı etkinlikler hem kulüpte yer alan insanlar hem de kulübün kattığı kültür ve sağladığı çevre açısından ILSA’nın bir parçası olmaktan çok mutluyum. Her ne kadar ILSA’da yeni olsam da geçen senelerde olduğu gibi bu sene de harika etkinlikler yapacağımızdan ve benzersiz bir dergi çıkaracağımızdan eminim. Umarım ILSA’ya katılmak isteyen herkes şansını deneyip bir gün bu kulüpte olma fırsatını yakalar.

Irmak Pınar

Merhaba, ben Irmak Pınar. ILSA Dergi Komitesi Çeviri Komisyonu çekirdek üyesiyim. İkinci sınıfım ve ILSA’da da ikinci senem. Geçen yıl çok büyük bir hevesle başvurduğum ve aynı hevesle çalıştığım bu değerli ekibin bir parçası olmak inanılmaz mutluluk verici. Hep “Biz bir aile gibiyiz.” derler ama biz gerçekten de bir aile olduk. ILSA, bana hem çok güzel arkadaşlıklar kattı hem de kendimi geliştirmem için eşsiz fırsatlar sundu. İlk senemde beni sevgiyle karşıladılar, hem okulu hem dersleri tanımamda yardımcı oldular. Şimdi de ikinci senemde yeni ekip arkadaşlarımızla birlikte bu yolda devam ediyoruz, birlikte gülüp eğlenirken aynı zamanda da güzel işler çıkarmaya devam ediyoruz. Bunların yanı sıra özel teşekkürlerimi etmeden de geçmek istemiyorum. Komisyonumuzun biriciği, her sorumuza -bazen sıkılarak :)- cevap veren ve kafamızdaki bütün karışıklıkları dindiren, bizi yönlendiren sevgili Eylül Atasoy’a; ILSA’daki ilk günümden itibaren beni asla yalnız bırakmayan, her sorunumda yardımıma koşan üstadım sevgili Alper Arslantaş’a; bu usta-çırak ilişkimizin aslında mimarı olan ve bize bu geleneği katan sevgili Emrecan’a; komisyonumuza bu sene katılmış olan, çok başarılı olacağından emin olduğum, her daim yanında olacağım sevgili arkadaşım Rana Selen Turan’a; son olarak bizim her fikrimize, her sorumuza kulak veren değerli Yönetim Kurulu üyemiz Tuna Özabuş’a ve bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her biriniz iyi ki varsınız! Birlikte daha da güzel işler yapmak dileğiyle!

Ilgın Öğe

Merhabalar, ben Dergi Komitesi e-Dergi ve Editöryal ekibinden çekirdek üye Ilgın Öğe. Bu sene üçüncü sınıftayım ve kulüpteki ikinci senem. Okuldaki ilk senemde ILSA’yla ve etkinlikleriyle, komitemizin dergisiyle tanıştıktan sonra bu ekibin içerisinde yer almak istediğime karar verdim. Ekipte geçirdiğim bir senede ise bu komitede, bu ekiple çalışmaya karar vererek doğru bir karar verdiğimin farkına vardım. Böylesine prestijli bir kulübün üyesi olmak ve bu kulübün bu prestije sahip olmasını sağlayan insanlarla çalışmak, arkadaşlıklar kurmak çok güzel ve değerli. Her geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de harika etkinlikler ve eşsiz bir dergi çıkaracağımıza inanıyorum.

İpek Kahraman

Merhabalar, ben İpek Kahraman. İstanbul Hukuk 2. sınıf öğrencisiyim. Bu sene ILSA’da ilk senem ve Dergi Komitesi Röportaj Komisyonunda çekirdek üyeyim. Geçen yılın başından beri kulübün yaptığı işleri takip ediyordum ve yapılan bu güzel işlerin içinde yer almak istediğimi fark ettim. Bunun üzerine ise bu sene kulüp üyeliği için başvuruda bulundum. Kabul aldığımdan beridir de kulüp arkadaşlarımın da heyecanı ile burada olmaktan duyduğum mutluluk artarak devam ediyor. Bu sene de dergimizin başarısını devam ettireceğimizi biliyorum. Ve bunu okuyan değerli okuyucu, eğer merak edip buraya kadar geldiysen seni dergimizi okumaya davet ediyorum. 

Merve Baba

Merhabalar, ben Merve Baba. 31. Dönem ILSA Dergi Komitesi Röportaj Komisyonu çekirdek üyesiyim. Bu sene İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde son senem olmasına rağmen ILSA’da ilk senem. Günlerimi harika insanlarla tanışarak, dünya tatlısı bir ekiple çalışarak ve ILSA’ya daha erken katılmadığım için pişmanlık duyarak geçiriyorum. Bir şeyler üretmek her zaman en büyük tutkum oldu ve ILSA Dergi Komitesi bu tutkum ile hukuku ortak bir paydada birleştirdiğinden parçası olduğum ilk günden itibaren kendimi bu komiteye çok ait hissediyorum. ILSA Dergi’nin üretmeye dair açlığımı tatmin etmesinin yanında, hem öğrencilik hayatına hem de meslek hayatına dair bana çok şey katacağına eminim. Ayrıca bu yolda beni cesaretlendiren canım dostum Tuna Özabuş’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu sene ekipçe yapacağımız işler ve biriktireceğimiz anılar için çok heyecanlıyım! 

Rana Selen Turan

Merhabalar, ben Rana Selen Turan. Hukuk Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim, Dergi Komitesi Çeviri Komisyonu çekirdek üyesi olarak ise ilk senem. Daha üniversiteye adımımı attığım ilk gün keşfettiğim ve bir parçası olmak istediğim bu kulübe ilk senemde başvuramadıysam da uzaktan takip etmeye devam ettim ve bu süreçte kulübe olan ilgim artarken bir yandan kendimle ilgili endişelerim de artmaya başladı. Yine de ufak bir cesaret kırıntısıyla başvuruda bulundum ve iyi ki de başvurmuşum. Bu kulüp hem güzel arkadaşlıklar kurmama vesile oldu hem de monoton denebilecek üniversite hayatıma da bir renk katmış oldu. Geçen senelerde olduğu gibi, bu motivasyon ve azimle bu sene de güzel işler ortaya koyacağımıza inanıyorum. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Umuyorum ki sizler de takdir edersiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir