30. DÖNEM DERGİ KOMİTEMİZDEN

30. DÖNEM DERGİ KOMİTEMİZDEN

Ayşe Melike Kablan

Merhaba sevgili okur, ben Ayşe Melike Kablan. ILSA İstanbul’da Dergi Komitesi Röportaj Komisyonunda iki yıl önce başlayan görevime bugün Dergi Komitesinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmekteyim. İki yıl boyunca olduğu gibi bu yıl da dergi ekibi üniversitedeki ailem oldu. Güzel ekibimle güzel günler gördük, birlikte güldük, zor günler atlattık, birlikte ağladık… Önemli olan tüm bu süreçte birlikte olmamızdı ve biz bunu başardık. Komitede benden kıdemli olan, mülakatımda tanıştığım ve bilgisine hayran kaldığım Rabia Öztürk; geçen yıl fakülteye yeni başladığında meraklı gözlerle aramıza katılan, bugün ise başarılı işlere imza atmış, ayrılmaz ikili Eylül Atasoy ve Alper Arslantaş; enerjilerine hayran kaldığım, ekibimizin en genç üyeleri Irmak Pınar ve Sena Demir; geçen yıl kaynaşamamış olsak da bu yıl yakından tanıdığım ve birlikte çok eğlendiğim, beni her daim güldürmeyi başaran Ecem Kuş; bu yıl ekibimizde ilk yılları olmasına rağmen hızlı bir şekilde adapte olan Aslı Arslan, Ilgın Öğe ve Ogün Önder; son olarak geçen yıl ekibimizin bir parçası olmamasına rağmen her daim bizimle olan ve bu yıl aramıza katılan Tuna Özabuş. Birbirine sıkı sıkı bağlı bu mükemmel ekibe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorum ki aramızdaki bağ gelip geçici bir bağ değil. Bu bağ hayatımız boyunca bizi birbirimize bağlayacak bir bağ. Geçmiş dergi ekiplerinin birbirinden kopmadığına şahit olduğum gibi bu şahane ekibin de kopmayacağına ve yıllar sonra bile yan yana olacağımıza inancım tam.

28. Dönem Dergi Başkanı İrfan Alper Buyrukcu’nun beni bu ekibe layık görmesiyle dahil olduğum dergi ailesinin her geçen yıl daha da büyüdüğünü görmek ve bu yıl 30. Dönemde güzel ekibime başkanlık yapmak benim için bir gururdur. İyi ki varsın dergi ailem!

Alper Arslantaş

Merhaba sevgili okurumuz. Ben Dergi Komitesi e-dergi ve Editöryal Komisyonundan Alper Arslantaş. Bu sene hem fakültede hem de ILSA’da ikinci yılım. Geçen yıl başlayan macerama bu yıl da aynı heyecan ve coşkuyla devam ediyorum. Kulübüm sayesinde hem yeni insanlarla tanışıyor yeni arkadaşlar ediniyor hem de kariyer hedeflerimle ilgili tecrübeler edinmeye devam ediyorum. Geçen sene çok güzel projelere imzalar attık. Bu yıl da aynı şekilde çok güzel projelere imza atacağımız konusunda en ufak bir şüphem dahi yok. Umarım bu güzel dergiyi okurken hem keyif alır hem de yeni bilgiler edinirsiniz. Başta tecrübeleriyle beni aydınlatan ve donanımlar kazanmamı sağlayan üstadım Emrecan Çetin’e, desteğini her zaman arkamda bulduğum hiçbir zaman kızmadan (ki defalarca aynı soruyu sormuşluğum var) azarlamadan bir anne şefkatiyle bana yardımcı olan Beyza Erdemir’e, saat kaç olursa olsun beni asla kırmayan her soruma hiç bıkmaksızın cevap veren M. Sait Tatar’a, gerek akademik gerek sosyal hayat konusunda tecrübelerini hiç çekinmeksizin benimle paylaşan İ. Alper Buyrukcu’ya, yılın başından beri her daim yanımızda olup projelerimizin her aşamasında bize destek olan Dergi Komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyem Melike Kablan’a ve yıl boyunca gerek onların beni desteklediği gerek benim onları desteklediğim Dergi Komitesinin bütün çekirdek üyelerine teşekkürlerimi sunarım, iyi ki varsınız. ILSA’ya katılmayı düşünen veya İstanbul hukuk öğrencisi olan arkadaşım, eğer aklına takılan bir soru olursa bana, bize veya kulübümüzün sosyal platformlarındaki hesaplarına yazmaktan asla çekinme. Son olarak tabii ki sevgili okurum bizi takip ettiğin ve dergimizi okuduğun için sana da çok teşekkür eder keyifli okumlar dilerim.

Aslı Arslan

Herkese merhaba, ben Aslı Arslan. Dergi Komitesi Röportaj Komisyonu çekirdek üyesiyim. ILSA’yı birinci sınıfta, yaptığı harika işler ile tanıdım. İkinci sınıfa geçtiğimde ise ‘’ neden bu işlerin mutfağında bulunmuyorum ki’’ diye düşündüm ve hemen başvuru formumu yolladım. İyi ki de yollamışım çünkü ILSA’nın bana akademik ve sosyal anlamda kattıkları paha biçilemez. Her başarımızda, her ortaya çıkardığımız işte iyi ki diyorum. Üniversite hayatımı güzelleştirdiği için, bana öğrettikleri için ve mükemmel arkadaşlıkları için tüm Dergi Komitesine buradan da teşekkür etmek istiyorum. İyi ki bu ailenin bir parçasıyım!

Ecem Kuş

Ben Ecem Kuş. ILSA’da Çeviri Komisyonu’ndaki ikinci senem. Geçen sene ILSA Dergi Komitesi’ne başvurmaya karar verdiğimde çekincelerim vardı. Hem okulun en köklü kulüplerinin birinin parçası olmak istiyordum hem de okuldaki insanlardan ILSA’nın çok “ciddi” bir kulüp olduğunu duyduğum için uyum sağlama konusunda endişelerim vardı. Fakat ekip arkadaşlarımla tanıştığım anda bütün bu düşüncelerimin yerini yeni insanlarla tanışma heyecanı kapladı. Herkes çok nazik ve yardımseverdi, ekip arkadaşlarımdan daha deneyimli olanlar kulüple alakalı veya alakasız olan her sorunumuzda sıkılmadan yanımızda oldular. Sene boyunca çok güzel işler yaptık. Herkesin Opinio Iuris ve e-dergi için bu kadar çabalaması ve yaptığımız işleri bu kadar ciddiye alınması beni yeni fikirler üretme konusunda çok motive etti. Sene sonunda bir ekip değil adeta bir aile olmuştuk diyebilirim. Bu sene ise roller değişmişti. Artık daha deneyimli olan ve yeni gelen ekip arkadaşlarımıza kulübümüzü ve dergimizi tanıtacak daha deneyimli kişilerden biri olmuştum. Hem toplantılarımızda hem buluşmalarımızda konfor alanımdan çıkıp mükemmel insanlarla tanışarak kadar doğru bir seçim yaptığımı tekrar anladım. Herkes ilk andan itibaren Opinio Iuris ve e-dergimizi sahiplenerek elinden geleni yapıyordu, dergimiz bir öğrenci dergisinden daha fazlasıydı. Her geçen sene dergimizi çıkarmak daha da zorlaşsa da bu geleneği ne olursa olsun sürdürecek insanların varlığını bilmek benim için çok değerli. ILSA Dergi Komitesi’nin bir parçası olmuş ve olacak herkese çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız ailem.

Eylül Atasoy

Merhabalar ben Eylül Atasoy. Bu sene ikinci senem olmak üzere Dergi Komitesi çekirdek üyesiyim. ILSA’nın okula alışma sürecime katkılarını geçen sene zaten yazmıştım, bu sene ise kendimi geliştirmeme katkılarını yazmak istiyorum. Çeviri çekirdeği olmanın önemli bir noktası da İngilizcenizin her toplantıyla, makale çevrilmesiyle, Speaking Club’ıyla gelişmesi gerekiyor. Hukuk İngilizcesini öğretmesiyle beraber, ILSA ayrıca insan ilişkilerini de geliştiriyor. Okul içinde hiç tanışacağınızı düşünmediğiniz insanlarla gündelik olarak konuşuyor ve yakın arkadaş oluyorsunuz. Opinio Iuris deneyimlerimin geçen sene yapılan ILSAMUN içerisinde Head of Press’lik görevini üstlenmemde de büyük katkıları oldu. Bu seneki Jessup deneyimimle de ILSA’nın farklı bir noktasında bulundum. Yani anlayacağınız İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi deneyimim şu ana kadar ILSA ile tabiri caizse içli dışlı geçti. Bu nedenle hem okula alışmam hem de okul içerisinde var olmam için büyük yardımları oldu. Eğer yazıların bu noktasına kadar geldiyseniz ve ILSA’ya katılmayı düşünüyorsanız pişman olmazsınız. 

Ilgın Öğe

Merhabalar, ben 30. Dönem Dergi Komitesi E-dergi ve Editöryal ekibinden çekirdek üye Ilgın Öğe. Şu an ikinci sınıftayım ve kulüpteki ilk senem. Okuldaki ilk senemde ILSA’yla ve etkinlikleriyle, komitemizin dergisiyle tanıştıktan sonra bu ekibin içerisinde yer almak istediğime karar verdim. Böylesine prestijli bir kulübün üyesi olmak ve bu kulübün bu prestije sahip olmasını sağlayan insanlarla çalışmak, arkadaşlıklar kurmak çok güzel ve değerli. Her geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de harika etkinlikler ve eşsiz bir dergi çıkaracağımızı biliyorum.

Irmak Pınar

Merhabalar ben Irmak Pınar, 30.Dönem Dergi Komitesinin çekirdek üyesiyim. Daha henüz okul açılmamıştı, öğrenci kulüplerini araştırırken tanışmıştım ILSA’yla. Biraz inceledikten sonra bu ekibin bir parçası olmak istediğimi biliyordum. Başvuru formu açıldığı anda hevesle o formu doldurduğum anı, mülakata girerken ki heyecanımı unutamıyorum. Bu enerjimi ve isteğimi sevgili Dergi ekibi de hissetmiş olacak ki bugün buradayım. Birinci sınıf öğrencisi olarak ILSA’da bulunmaktan, bu güzel ekibin bir parçası olmaktan çok mutluyum. İlk tanıştığımız günden beri sevecenliğiyle, desteğiyle bizi kucaklayan başkanım Melike’ye çok teşekkür ediyorum. Okula alışma sürecimde bana yardımcı olan ekip arkadaşlarım, iyi ki varsınız.

Ogün Önder

Merhaba, ben Ogün Önder. Hukuk fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. İkinci sınıf itibariyle etkinliklerinden haberdar olan ve hayranlıkla takip eden biri olarak bu sene Dergi Komitesinin Röportaj Komisyonuna çekirdek üye olma şansını yakaladım. “Şans” diyorum çünkü kendimi bir ailenin içerisine dahil olmuş gibi hissediyorum. Bu kulüp sayesinde yıllardır emek verdiğim edebiyatı, hukukla entegre edebilme imkânı yakaladım. Bu kulüp sayesinde birbirinden değerli ve güzel insanlar tanıdım. Öncelikle her daim desteklerini hissettiren dergideki tüm ekip arkadaşlarıma, ardından beni aileden gören tüm kulüp camiasına çok teşekkür ederim. Anlayışı ve kibarlığıyla ekipçe bizi birbirimize daha çok kenetleyen Dergi Komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyemiz Ayşe Melike Kablan’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Güzel ailemizin büyüdükçe daha da güzelleşmesi dileğiyle.

Rabia Öztürk

Ekibimiz büyüdü, artık kökleri her yere salınacak kıvama geldi. Bu ekiple birlikte ben de büyüdüm. Okuldaki beşinci ve ILSA Dergi ekibinde dördüncü senemde hala bu ekipte yer aldığım için çok mutluyum. Merhaba, ben Rabia. E-dergi ve Editöryal Komisyonunun 4 senedir çekirdek üyesiyim. Mülakatına katıldığım ve olumlu oyumu kullandığım çekirdeklerimizden Melike’nin Yönetim Kurulu temsilcimiz, geçtiğimiz dönem çiçek temsilcimiz Beyza’nın bu yıl Yönetim Kurulu Başkanımız olduğu bu ILSA döneminde de buradayım ki iyi ki buradayım. Belki son senem, umuyorum ki son senem çünkü artık buraları o capcanlı alt dönemlerimize bırakmanın vakti geldi, ama biliyorum ki gözlerim arkada kalmayacak. Bu dişini tırnağına takarak komiteyi güzelleştirmeye çabalayan ekip iyi ki var ve iyi ki ben de bu ekibe dâhilim.

Sena Demir

Merhaba ben Sena Demir. Dergi Komitesinin Röportaj Komisyonu’nun çekirdek üyesiyim. Birinci sınıfım ve haliyle ILSA’da da ilk senem. ILSA Dergi Komitesine başvuru sebebim bir proje için gereken ekip çalışmasının parçası olma isteğimdi. Tabi pandemiden yeni çıktığımız için de bir ekip çalışmasının içinde olmayalı çok olmuştu ve açıkçası bu bende biraz gerginliğe sebep olmuştu. Ta ki Dergi Komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyemiz Melike ile tanışana kadar… Tanıştığımız ilk andan itibaren sergilediği sahiplenici tutumu ve yardımsever yaklaşımı dergi ekibine hemen ısınmamı sağladı. Dördüncü sınıf olup yoğun bir tempoya sahip olmasına rağmen ekiple kaynaşabilmemiz için düzenlediği buluşmalar da çok işe yaradı ona buradan teşekkür etmek istiyorum. Diğer ekip üyeleri de o kadar yardımcı olmaya hazır ve arkadaş canlısı insanlar ki bir kulübe yeni başlayacak olan bütün juniorların böyle bir ekibe sahip olmasını diliyorum. Röportaj Komisyonu olarak da Dergi Komitesi olarak da çok güzel projeler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Röportajlarımıza katılan ve katılacak olan bütün fakülte hocalarımıza, hukukçulara ve hukuk öğrencilerine de desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Tuna Özabuş

Herkese selam, ben Tuna. İstanbul Hukuk 3. sınıf öğrencisiyim ve ILSA Dergi çekirdeğiyim. Bu sene ILSA’da ilk yılım olsa da kulüple ve dergi ekibiyle birinci sınıftan beri tanışıyorum. Varlığını öğrendiğim zaman bende müthiş bir heyecan uyandıran bu işin içine girince son derece çılgın bir ekiple karşılaşmam; bu dergiyi geliştirmek, yayım hayatına devam etmesini sağlamak, yeni fikirler ve projeler için çabalamak gerçekten daha da heyecanlandırıcı oldu. Özellikle popülerin laçka olduğu bu yıllarda benim gibi yaptığı her işe – bazen rahatsız edici düzeyde – büyük bir ciddiyet atfeden bir ekiple ortak bir payda için çalışmak ve bunun sonucunda gerek okuyucularımızın gerek hocalarımızın geri dönüşleri bizim için gurur verici. Umut ediyoruz ki bir şeyler katabiliyoruzdur. Bence ILSA Dergi çok iyi siz de gelin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir